Rowerki biegowe od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na polskim rynku, stając się lepszym rozwiązaniem nie tylko od chodzików, ale także od rowerków trójkołowych. Z tą specyficzną formą pojazdu dla najmłodszych wiąże się wiele korzyści. Warto zapoznać się z podstawowymi walorami rowerków biegowych, aby przekonać się, że zakup “laufrada” rzeczywiście ma sens.

Przede wszystkim – radość dla dziecka

Jeśli chcemy zapewnić swojej pociesze szczęśliwe dzieciństwo, powinniśmy otoczyć ją nie tylko atrakcyjnymi, ale i bezpiecznymi sprzętami. Pod tym kątem rowerek biegowy KOKUA okaże się strzałem w dziesiątkę, gwarantując maluchowi beztroską zabawę. Jednocześnie jest on także w stu procentach bezpieczny, na co wpływa jego konstrukcja. Dziecko może samo kierować pojazdem, w dowolny sposób odpychając się nóżkami. Maluszek jest świadomy tego, że od niego zależy, kiedy się zatrzyma. Dzięki temu ma szansę poczuć się bardziej samodzielny, a chyba żadnego rodzica nie trzeba przekonywać, jak jest to ważne w początkowym etapie rozwoju. Należy przy tym podkreślić, że rowerki biegowe są bardzo bezpieczną formą zabawy. Z ich pomocą dziecko może zaspokoić swoje potrzeby ciągłego ruchu, co będzie miało pozytywny wpływ na kondycję mięśni. Warto zauważyć, że rowerkiem biegowym można poruszać się także w czterech ścianach, dlatego nie jest to zabawa uzależniona od pogody za oknem.

rowerek biegowy kokua likeabike jumper

Rowerek biegowy KOKUA LIKEaBIKE Jumper

Idealne przygotowanie do jazdy na rowerze

Nie da się ukryć, że głównym walorem rowerków biegowych jest doskonałe przygotowanie dziecka do przejścia na prawdziwy rower. Być może niektórzy rodzice uważają, że lepszym rozwiązaniem okaże się rowerek z bocznymi kółkami. W rzeczywistości jednak takie pojazdy nie działają na korzyść malucha, ponieważ dają mu złudne poczucie bezpieczeństwa. Na pewno nie są one pomocne pod kątem nauki równowagi, która jest kluczowa w jeździe na prawdziwym rowerze. Inną alternatywą, równie często stosowaną przez rodziców, jest jazda na rowerze z kijem, który jest podtrzymywany przez osobę dorosłą. Co prawda taka metoda jest skuteczna, ale i czasochłonna. W dodatku należy zaznaczyć, że ciągłe podtrzymywanie kija może być dość frustrujące. Tymczasem rowerek biegowy jest idealnie dostosowany do potrzeb dziecka, pomagając w automatycznym wyuczeniu się utrzymywania równowagi.

Maluch sam doskonali swoją koordynację, odrywając nóżki od podłoża. Dziecko ma również poczucie bezpieczeństwa – w każdej chwili może się zatrzymać, podpierając się stopą. Nie musi poświęcać swojej uwagi pedałom, dlatego może w pełni oddać się przyjemności samej jazdy, wybierając konkretny kierunek swojej trasy.

Podsumowując – rowerek biegowy to znakomity sposób na przygotowanie malucha do jazdy na rowerze. Warto podkreślić, że tego typu pojazdy nie są dedykowane wyłącznie najmłodszym dzieciom. W sklepach znajdziemy modele przeznaczone dla czterolatków, które doskonale sprawdzają się w swojej roli. W dzisiejszych czasach coraz więcej rodziców jest świadomych tego, jak wiele atutów wiąże się z rowerkami biegowymi, zapewniając swoim dzieciom bezpieczną i wartościową rozrywkę.