Jak powstał pierwszy rowerek biegowy ?


Idea konstrukcji roweru biegowego pojawiła się już w XV wieku, a jej prekursorem był Baron Von Drais, który w 1817 roku stworzył  maszynę biegową  ze skrętną kierownicą. 
 
maszyna biegowa
 
Chociaż idea była znana od dawna, pierwszy rowerek biegowy dla dzieci pojawił się dopiero w 1997 roku. Dokonała tego niemiecka firma KOKUA (producent rowerków LIKEaBIKE), prowadzona przez Rolfa, Alfreda i Beate Mertens. 
Rolf Mertens wpadł na oryginalny pomysł stworzenia pozbawionej pedałów konstrukcji dla małych dzieci i ręcznie wykonał pierwszy drewniany rowerek biegowy dla swojego dwuletniego synka Niklasa. Tym samym stał się pionierem, który wprowadził w życie piętnastowieczną ideę ku uciesze tysięcy dzieci na całym świecie, które czerpią olbrzymią frajdę z jazdy na rowerkach biegowych LIKEaBIKE.
Unikalne wzornictwo, dbałość o detale, brak kompromisów jeśli chodzi o  jakość i bezpieczeństwo produkowanych przez firmę KOKUA pojazdów przełożyło się na uznanie na całym świecie, czego potwierdzeniem są liczne nagrody i wyróżnienia, min.: „Spiel Gut” czy „Stiftung Warentest” przyznawane przez najbardziej uznane niemieckie instytucje wydające opinie na temat zabawek i produktów dla dzieci.