Rowerki biegowe LIKEaBIKE - filozofia


Rowerki biegowe LIKEaBIKE to istotna pomoc w rozwijaniu Sprawności Motorycznej i Pewności Siebie. Fizyczny rozwój dziecka jest równie ważny jak jego postępy w nauce. Między drugim a piątym rokiem życia dzieci uczą się poruszać swoim ciałem i zachowywać równowagę oraz zyskują świadomość własnego ciała. To z kolei pomaga im budować pewność siebie i rozwijać osobowość.


rowerek biegowy LIKEaBIKE


Rowerki biegowe LIKEaBIKE pomagają dzieciom nabyć te umiejętności w młodszym wieku i przesiąść się na tradycyjny rower szybciej i w sposób bardziej naturalny niż w przypadku tych maluchów, które pomagają sobie stabilizatorami czy dodatkowymi kółkami. Choć stabilizatory pomagają dzieciom przełamać lęk pojawiający się na wczesnym etapie nauki, uważa się, że przy nauce podstaw jazdy na rowerze przynoszą one więcej złego niż dobrego. Zapewniają one fałszywe poczucie bezpieczeństwa i skłaniają dziecko do przechylania się w czasie pedałowania w jedną stronę. Ten nawyk może pozostać nawet po zdjęciu stabilizatorów.


Dzieci pragną ruchu, a sprzęt tak prosty, jak rower biegowy pozwala dziecku na rozwijanie jego fizycznego potencjału.

To niemal pewnik, że każde dziecko pokocha swój pierwszy rower bardziej niż jakąkolwiek inną zabawkę i zapamięta go na całe życie. To jego pierwszy niezależny środek transportu, dzięki któremu zdobywa dodatkową wiedzę na temat koordynacji, równowagi, zwinności i otaczającego je świata.