Jak dobrać wielkość rowerka biegowego?

 
Jednym z parametrów, który pozwala wstępnie ocenić jaki rowerek będzie odpowiedni dla naszej Pociechy jest wiek.
Dzieci jednak rozwijają się i rosną w różnym tempie - jak więc ustalić, czy wybrany model będzie odpowiedni dla naszego Malucha ?
 
Kluczowe jest to, żeby Dziecko bezpiecznie czuło się na swoim pojeździe - po założeniu bucików powinno móc komfortowo oprzeć się obiema nóżkami o podłoże. "Parametrem", który pomoże nam zorientować się w sytuacji jest długość nóżki dziecka, mierzona od wewnętrznej strony, tożsama z zakresem wysokości siodełka w rowerku biegowym (ale niekoniecznie w rowerku z pedałami). 
 

Jak wykonać taki pomiar ?

 
Najprostsza metoda polega na włożeniu między nóżki dziecka linijki lub książki. 
 
 
pomiar wewnętrznej długości nóżki dziecka - wybór wielkości rowerka biegowego
 
 
Odległość górnej krawędzi od podłoża to właśnie "wewnętrzna długość nóżki dziecka":-). W trakcie pomiaru Maluch (w miarę możliwości;-) powinien stać prosto i mieć założone buciki (chyba że planujemy jazdę po plaży:-)
 
rowerki biegowe likeabike na plaży
 

Co warto wiedzieć o rowerkach LIKEaBIKE ?

 
Opis każdego rowerka zawiera przedział wiekowy (wiemy już, że nie zawsze jest to precyzyjna informacja) oraz dodatkowo właśnie "minimalną wewnętrzną długość nóżki dziecka". Pomiar potrwa chwilę, a my upewnimy się, że rozmiar wybraliśmy prawidłowo. 
 
 
Następny krok, to już prawdziwa przyjemność - przeglądamy modele i kolory, w razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji:-)
 
 
Wszystkie rowerki dostępne w naszej ofercie posiadają regulację siodełka. W rowerkach drewnianych jest to kilkustopniowa regulacja. Istnieje również możliwość zakupienia dodatkowej sztycy, która podwyższy siedzisko o dodatkowe 3 cm.
 
W aluminiowym modelu Jumper regulacja wysokości siodełka jest płynna, dodatkowo w zestawie znajduje się dodatkowa sztyca.
 
Jednym słowem nie musimy się martwić, że nasze Dziecko wyrośnie z rowerka biegowego w ciągu jednego sezonu rowerowego. Pamiętajmy - rowerek musi być dopasowany do dziecka - nie kupujmy go "na zapas"!